YKS Matematikte Net Yükseltmek

Bildiğiniz üzere YKS sınavında birçoğumuzun başının derdi olan ders Matematik.Hemde Matematik öyle bir hale geldi ki artık yeni nesil sorular denilen bir sistemin içine düştük.Bu yeni nesil sorular tabiki de Matematik temeli olmadan çözülemeyecek sorular.Adım adım bu sorunu çözeceğiz. Matematik sınavın çok önemli bir kısmını kapsamakla beraber sözelcisinden dilcisine kadar herkesin çözmesi gereken bir ders.Bu makalede sizlere seviye seviye matematikte nasıl yükseleceğinize dair tüyolar vericeğim,kaynak tavsiyesi yapacağım.

BAŞLANGIÇ

Öncelikle ben sıfırım diyorsanız sizlere tavsiyem ANTREMANLARLA MATEMATİK olacaktır.Çok klasik bir kitaptır ancak sıfır birisi için paha biçilmez bir kitap sadece dört işlemden ibaret olmayıp kitabın sonlarına doğru rasyonel,üslü,mutlak sayılar gibi konuları da barındırmaktadır. Bu kitabı en geç 1 ay içinde bitirmeniz gerekmektedir daha yolumuz çok uzun. 2. kitabını da çözmenizi tavsiye ediyorum.2.kitap asıl ösym nin YKS müfredatına uygun olan kısmıdır.

BAŞLANGIÇORTA

Temelimizi attık ve bu kitaba başladık öncelikle şunu söyleyeyim kitap çok kolay bir kitap değil. Zor soru tipleri barındırıyor.Bu kitap aslında sizleri soru tiplerine alıştırmak için güzel bir kitap konuların içindeki önemli soru tiplerini sizlere çözdürüyor kesinlikle çözülmesi gereken bir kitap.Hem pratik açısından hem de işlem hatalarını sıfıra indirmek için gerçekten önemli bir kitap.Bu kitap yeni nesil hiçbir soruyu barındırmamaktadır. Ancak klasik soruların büyük bir kısmını içermektedir.Yeniyi yapabilmek için eskide profesyonel olmak şarttır.

ORTA

Ve geldik çok güzel bir kitap olan Üç Dört Beş TYT Matematik bu kitap yeni nesil ve eski nesil sorular açısından çok zengin bir kitap hatta üniversite sınavına gerçekten benzer soruları bulunmakta. Kitap kolay,orta,zor kısımlarından oluşmaktadır.Kitabın %60 ı orta kısmını oluşturmakta. Önceki 3 kitabı çözen birisi bu kitabı kesinlikle yalayıp yutmalı.Bu kitabı bitirince gerçekten Matematiğinizin yükseldiği hissedeceksiniz.

ORTA ZOR

Birey Yayınlarının güzel kitaplar yaptığını duymayanınız yoktur.Bu kitap TYT-AYT birlikte barındırmakta gerçekten güzel soru tipleri bulunduran yeni nesil soru açısından zayıf ancak sıfırda olmayan bir kitap.Bu kitabı bitirdiğinizde Matematik netleriniz aşağı yukarı 15-20 netler arasına gelecektir.Bu yüzden bu tavsiye ettiğim kitapları şiddetle tavsiye ediyorum. Eğer bu kitapta zorlanıyorsanız Birey A yı çözebilirsiniz Birey A da belki Üç Dört Beş zor geliyorsa çözülebilecek bir kitap.

ORTA-ZOR

Bu tavsiye ettiğim iki kitap zorluk açısından güzel artık bir şeylerin oturduğu ve matematikte yüksek netlerin yapıldığı kitaplardır.Piyasadaki güzel kitaplardır çözülmesini şiddetle tavsiye ederim.

Matematiğim artık çok gelişti daha sağlam kitaplar yok mu derseniz sizlere ACİL MATEMATİK VE APOTEMİ MATEMATİK kitaplarını tavsiye ederim.

Ve evet bu makalenin sonuna geldik diğer makalelerde sizlere tüyolarımı ve AYT Matematik için kaynak tavsiyeleri vereceğim.Diğer makalelerde görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest