Netflix Hesabınızı Kilitlemek İçin Kolay Yol PIN Kodu

TT platformları söz konusu olduğunda, Netflix açık ara en pahalı platformdur. Doğal olarak, bunu birçok arkadaşımız ve aile üyemizle paylaşıyoruz. Ancak, bu gizliliği engellememelidir, değil mi? Netflix profilinizde kimsenin gözetlemesini istemiyorsanız veya arkadaşlarınızın bir daha Arkadaşlarınızı izlediğinizi bilmesini veya sizin için önerileri mahvetmesini istemiyorsanız, bu makalede size sunacak çok şey var. Son zamanlarda Netflix’e havalı yeni bir özellik eklendi. Bununla Netflix’inize bir PIN kodu ile bir kilit koyabilirsiniz. Online istatistik ödev yardımı sunan Kylie, hizmetler Netflix profilinizi doğrulamanın meraklı aile üyelerinizi ve arkadaşlarınızı uzak tutmak için harika bir araç olduğunu söylüyor. Burada, bu makalede, kilidi ayarlama ve profilinizi bakıcılardan korumaya yönelik adımlar konusunda size rehberlik edeceğiz. Bu adımları izleyin ve evet, daha sonra bize teşekkür edebilirsiniz.

Netflix hesabınız için pim kilidi ayarlama adımları

 

Çevrimiçi atama yardım hizmetleri sunan Naina, kısa süre önce hesabına bir Netflix PIN kilidi koydu. Deneyimini, PIN kimlik doğrulamasını yapmanın en kolay yolunun Netflix’in resmi web sitesi aracılığıyla olduğunu belirterek paylaşıyor. Aynı şeyi yapmak için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Bu adım adım kılavuzdaki tüm süreç boyunca size rehberlik edeceğiz.

Netflix’in resmi web sitesini açın. Web sitesinde, Profil seçeneğini göreceğiniz pencerenin sağ üst köşesine gitmeniz gerekir. Orada, açılır menüyü tıklayın ve Hesap bölümüne gidin.
Bundan sonra, hesap ayrıntılarının tamamını görebileceğiniz yeni bir sayfa yüklenir. Orada, sol köşede farklı seçenekler bulacaksınız. En alta gittiğinizde Profil ve Ebeveyn Denetimleri yazan bölümü göreceksiniz. Bu başlığın altında Netflix hesabınıza erişen farklı kullanıcıların adlarını görebilirsiniz. Simgenize gidin ve adınızın önünde bulunan küçük oka tıklayın. Kimlik doğrulaması yapmak ve bir raptiye ile korumak istediğiniz profil olmalıdır.
Dördüncü seçenek, yani Profil Kilidi seçeneği, şimdi kullanacağımız şeydir. Varsayılan olarak profil kilidi Kapalı olarak ayarlanacaktır. Hemen yanındaki “değiştir” menüsünü tıklamanız gerekir.
Değiştir düğmesine tıkladığınızda, Netflix hesabınızın şifresini girmeniz gereken yeni bir pencere açılacaktır. Bu nedenle, şifreyi girin ve devam düğmesine tıklayın.
Bittiğinde, Profil Kilidi yazan pencereyi alacaksınız. Orada, profili kilitleme hakkında bir onay vermeniz gerekecektir. Bu nedenle, (Adınızın) profiline erişmek için PIN iste iste seçeneğini işaretlemeniz gerekir. İşaretler işaretlemez, PIN’inizi ayarlayabileceğiniz 4 kutu alırsınız. Profiliniz için koymak istediğiniz PIN kodunu yazın ve kaydet seçeneğini tıklayın. Bununla, PIN ayarlanır. Makale yazmak için ödeme yapabileceğiniz bir web sitesiyle çalışan Maria, Netflix’in artık bir profil oluşturmadan önce yeni profillerin Pin’e girmesini zorunlu hale getirebileceğiniz bir seçeneği olduğunu söylüyor. Profillerin oluşturulması için mükemmel bir 2 faktörlü kimlik doğrulama işlevi görür.
Artık Netflix hesabınıza Netflix uygulaması veya web sitesi üzerinden her eriştiğinizde, profilinizin hemen yanında bir kilit simgesi bulacaksınız. Bu nedenle, profile bastığınızda, ekran resmine basarak ayarlanan PIN kodunu girmeniz gerekir. PIN girildikten sonra, en sevdiğiniz filmleri, Netflix orijinallerini ve TV şovlarını izlemeye geri dönebilirsiniz.
Online olarak en iyi ürün yönetimi kursunu sunan Anaida, prof.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest