APPLY BAU’dan Burs Alma

APPLY BAU Bahçeşehir Üniversitesinin icat ettiği üniversiteye sınavsız giriş sistemidir. Bu makalemizde size Apply BAU ile ilgili küçük taktikler vereceğim, adım adım başvuru yapmayı göstereceğim. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum spor başarınızın veya yüzlerce sertifika sahibi olmanız gerekmiyor. Evet, yanlış duymadınız sertifika madalya vb. başarılar sizlere sadece daha kolay bir şekilde burs arttırmanıza yarar. Hatta bazen hiç bir sertifikası olmayan bir kişiden bile daha çok burs alabilirsiniz.

Bu bursu uygulama şartınız bursu kazandığınız bölümün sıfır burslusunu tercih etmeniz gerekmektedir.

Adımlarımıza geçelim:

1-Eğitim Bilgilerin

Kişisel Bilgileriniz

Yabancı dil kısmında eğer seviye belirleyen Cambridge sınavları vs. girdiyseniz onun fotoğrafını gönderin.

 2-Kendini Anlat

Bu kısımda dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var benim tavsiyem samimi olup kendinizi olduğu gibi anlatmanız doğumunuzdan itibaren yaptığınız spor olsun mesleki çalışmalar olsun her şeyi yazın ne kadar uzun olursa o kadar iyi olur ancak gereksiz yere uzasın diye olmayan şeyler yazmayın abartarak yazabilirsiniz tavsiyedir.

3-Proje Veya Hayallerini Anlat

İki seçenek var proje yada hayal proje ise var olan veya yapmaktan olan bir projenizi taçlandırarak yazabilirsiniz hayallerinizi anlatacaksanız bol bol mesleki terimler kullanmaya özen gösterin. Mesleğinize ne kadar bağlı olduğunuzu gösterin.

4-Seni Diğer Adaylardan Farklı Kılan Nedir ?

Çok klasik bir sorudur iş mülakatlarında kesinlikle sorulur. Bu soruya bencilce cevaplar vermek yerine daha çok var olanı yazın kendinizi farklı hissettiğiniz noktalarınızı yazın. Önemli bir kısım sonuna kadar doldurmanız tavsiyemdir.

5-Dosya Yükle

Buraya sertifika ya da aldığınız ödülleri vs. 5 tane olmak üzere resim olarak yükleyiniz.

6-Kişisel Bilgileriniz

Kişisel bilgilerinizi girin

7-Başvuracağın Bölümler

Burada en az 2 maksimum 3 olmak üzere istediğiniz mesleği seçebilirsiniz benim tavsiyem 3 meslek seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest