2020 YKS İçin Paragraf Kitabı Tavsiyeleri

Selam dostlar bugün sizlere üniversite sınavının en önemli kısımlardan oluşturan Türkçe dersinin Paragraf konusu hakkında kitap tavsiyeleri vereceğim her konuda ve yayında olduğu gibi paragrafta da zor,orta,kolay kaynaklar bulunmaktadır. Ben sizlere kolay dan başlayarak piyasadaki en iyi kaynakları sunacağım.

Kolay-Başlangıç:

Fides yayınları paragraf kitabı başlangıç için ideal bir kitap. Güzel soruların bulunduğu hızlıca bitirilebilecek bir kitaptır.

Orta

Gerçekten kaliteli bir kitap zorlayıcı sorular bulunmaktadır. Seviyenizi yükseltecek bir kitaptır.

Orta-Zor

Sağlam bir kitap olmakla beraber zorlayıcı,güzel geliştirici bir kitaptır. Uzun paragraf soruları gerçekten 2020 YKS için uygun bir kitap.

Arkadaşlar gerçekten bu kitabı tavsiye edip etmeme konusunda baya kararsız kaldım. Piyasadaki herkes tarafından tavsiye edilir. Ancak sanırım kimse kitabın içeriğini görmemiş. Kitabın çoğunluğunu Cümlede Anlam ve Sözcükte Anlam kaplamakta yani kitabın yarısı kadarı sadece paragraf sorularıyla dolu ve uzun bir kitapta değil. Bunun yerine farklı kaynaklar kullanabilirsiniz, ama cümlede anlam ve sözcükte anlam çözmem gerekli derseniz alıp çözebilirsiniz kaybınız olmaz.

Arkadaşlar paragraf için gerçekten güzel kitaplar tavsiye ettim. Bunların yayına Hız Ve Renk paragraf kitabı olabilir. Bu paragraf kitapları bittikten sonra benim tavsiyem paragraf denemeleri alıp onları çözmeniz Limitin Kronometre denemeleri mevcutta bulunmaktadır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest